FAQ

Aktywności

Jak można spędzać wolny czas na wyspie?

Korĉula oferuje pełen wachlarz aktywności: wycieczki piesze i rowerowe, plażowanie i kąpiele w morzu, żeglarstwo, kajakarstwo, windsurfing, kitesurfing, wędkowanie, zwiedzanie okolicznych miejscowości i zabytków kultury, wizyty w lokalnych winiarniach i olejarniach, kursy gotowania, kino i wydarzenia organizowane w lokalnym ośrodku kultury. Jeśli z pakietu skorzysta przynajmniej 20 rodzin, będziemy mieli wsparcie polskiego rezydenta, który w zależności od naszych potrzeb przygotuje dla nas propozycje aktywności zorganizowanych oraz indywidualnych.

Zwiedzanie

Co można zobaczyć lub zrobić poza wyspą?

Korĉula to doskonała baza wypadowa do odkrywania Bałkanów.

W odległości 15 minut przeprawy promem z Korĉuli znajduje się półwysep Pelješac ze spektakularnymi trasami widokowymi, plażami i winnicami. Wystarczy niespełna dwugodzinny przejazd samochodem aby znaleźć się w Dubrovniku – jednym z najpiękniejszych miast Europy wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Dalsza trasa na południe prowadzi do sąsiadującej Czarnogóry i kolejnej pozycji na liście UNESCO – Zatoki Kotorskiej z imponującym fiordowym krajobrazem i zabytkowym średniowiecznym miastem Kotor.

Z kolei na północ od Korĉuli dostępny promem bezpośrednio z wyspy lub drogą lądową znajduje się Split – drugie co do wielkości miasto w Chorwacji i największy port tego kraju, gdzie wpisane na listę UNESCO zabytki datowane są nawet na III i IV wiek naszej ery.

 

Podróż

O czym muszę pamiętać przed wyjazdem?

Lokalizacja: Korcula, Chorwacja

UbezpieczeniePrzed wyjazdem warto wykonać przeglądy samochodowy, rowerowy itp., zadbać o aktualną polisę OC/AC, pozyskać kartę europejskiego ubezpieczenia zdrowotnego EKUZ oraz opcjonalnie dodatkowe ubezpieczenie dla członków rodziny.

BezpieczeństwoPolecamy również zaopatrzyć się w zapas stale zażywanych leków, aby uniknąć niepotrzebnych wizyt lekarskich. Tuż przed podróżą trzeba sprawdzić warunki tranzytu przez poszczególne kraje i przygotować stosowne dokumenty. 

WalutaAby pobierać lokalną walutę (chorwackie kuny – HRK) po korzystnym kursie warto jeszcze będąc w kraju zamówić w swoim banku lub u operatora typu Revolut odpowiednią walutową kartę płatniczą.

Pakowanie

Co w szczególności warto zabrać ze sobą na wyspę?

Polecamy pamiętać o zabraniu akcesoriów do sprzętu elektronicznego typu dyski przenośne, zapasowe zasilacze i ładowarki, a także zapasowe kluczyki do auta oraz zestaw narzędzi samochodowych. Warto zabrać własny sprzęt sportowy oraz wędkę do samodzielnego połowu ryb. Rowerzystom polecamy aby pamiętali o zabraniu dętek zapasowych w odpowiednich rozmiarach, zestaw łatek do reperacji dętek, pompki do rowerów, oświetlenie, sakwy lub plecaki rowerowe. Na całodziennych wycieczkach przydaje się także sprzęt biwakowy (termos, pojemniki śniadaniowe, wielorazowe butelki na wodę itp.).

Inne najczęściej zadawane pytania:

Apartamenty z dwoma sypialniami mają powierzchnię od 75 do 99 mkw oraz taras o powierzchni od 18 do 26 mkw. Apartamenty z trzema sypialniami mają powierzchnię od 90 do 116 mkw oraz taras o powierzchni od 25 do 30 mkw. W zakładce Apartamenty znajduje się specyfikacja powierzchni apartamentów.

Z pakietu można skorzystać w następujących terminach:

01.03.2021 – 15.06.2021

01.03.2021 – 30.06.2021

01.04.2021 – 15.06.2021

10.04.2021 – 15.06.2021

01.09.2021 – 30.11.2021

15.09.2021 – 30.11.2021

01.12.2021 – 28.02.2022

Tak, w odległości 5km od naszego resortu w miejscowości Korcula znajduje się Centrum Zdrowia (https://dom-zdravlja-korcula.hr/), gdzie porad udzielają lekarze rodzinni, interniści, pediatrzy, specjaliści, stomatolodzy, dostępne jest laboratorium diagnostyczne oraz stacja pogotowia ratunkowego.

W nagłych wypadkach helikopter ratunkowy transportuje pacjentów z wyspy do szpitala w Dubrovniku.

Przed wyjazdem rekomendujemy pozyskać kartę europejskiego ubezpieczenia zdrowotnego EKUZ dla każdego z członków rodziny (więcej informacji na stronie: https://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/nasze-zdrowie-w-ue/leczenie-w-krajach-unii-europejskiej-i-efta/jak-wyrobic-karte-ekuz/). Ponadto warto rozważyć dodatkowe ubezpieczenie siebie i rodziny m.in. od odpowiedzialności cywilnej, kosztów leczenia. Dajcie znać, jeśli potrzebujecie pomocy w uzyskaniu takiego ubezpieczenia.

Najbliższa apteka znajduje się w odległości ok. 4 km od naszego resortu, w miejscowości Korĉula.

Restauracja serwuje codzienne obiady i kolacje przy min. 50 gościach. Posiłki mogą być dostarczane do apartamentów. Ponadto poza sezonem czynne są wybrane restauracje w mieście Korĉula. Przez większość roku dostępne są świeże ryby, mięso, owoce i warzywa na targu, a przez cały roku funkcjonują supermarkety i sklepy spożywczo-przemysłowe (Konzum, Tommy, Studenac).

Zabezpieczyliśmy dla Was tymczasowe komputery zastępcze na wypadek awarii (w ośrodku posiadamy 3 komputery zastępcze). Istnieje możliwość kontaktu ze zdalnym serwisem komputerowym, który jest w stanie rozwiązać część problemów. W razie poważniejszej awarii komputer można przesłać przesyłką kurierską do serwisu w Splicie.

Tak, w położonej o 4km od naszego ośrodka miejscowości Korĉula znajduje się warsztat samochodowy i serwis rowerowy.

W naszym resorcie dysponujemy szybkim, stabilnym i symetrycznym łączem światłowodowym o prędkości do 200 Mbit/s. Łącze jest dzielone pomiędzy apartamenty i wynosi do 20 Mbit/s na apartament.

W apartamencie za dodatkową opłatą może przebywać ze swoimi właścicielami mały pies (o wadze do 10 kg). Jego pobyt w apartamencie wiąże się z dodatkową opłatą w wysokości 100 EUR miesięcznie.

Tak, w odległej 4 km od naszego resortu w miejscowości Korĉula znajduje się wiele bankomatów. Aby oszczędzić na kosztach spreadów kursowych warto jeszcze przed wyjazdem z Polski pozyskać odpowiednią kartę walutową.

Tak, aby móc wędkować/łowić ryby w Adriatyku trzeba zakupić licencję na wybrany okres (np. 1, 3, 7 dni lub na dłuższe okresy). Można to zrobić przez stronę https://ribarstvo.mps.hr/default.aspx?id=5010. W mieście Korĉula znajduje się sklep z artykułami wędkarskimi i rybacki, ale podstawowy sprzęt (wędki, strój) warto zabrać ze sobą z Polski.

Opiekę nad dziećmi sprawować będą doświadczeni nauczyciele i wychowawcy. Jesteśmy w trakcie nawiązywania współpracy z nauczycielami i opiekunami.

W ciągu dnia dzieci będą otrzymywać posiłki przygotowane specjalnie dla nich w restauracji na terenie resortu. Rodzice mogą również zdecydować się na wyżywienie oferowane przez restauracje.

Restauracja będzie przygotowywać posiłki dla diety ogólnej oraz dla diety wegetariańskiej. Ze względu na ograniczone moce restauracja nie będzie w stanie przygotowywać diet eliminacyjnych. Natomiast istnieje możliwość, aby rodzice sami przygotowywali posiłki, które dziecko otrzyma w czasie przebywania pod opieką naszych wychowawców.

Ze względu na kameralną formę świadczonej naszym dzieciom opieki dziennej nie ma możliwości dostosowania pedagogiki ani infrastruktury placówki do dzieci ze specjalnymi potrzebami.

Zorganizowaliśmy infrastrukturę i pakiet usług tak, aby w jak najlepszym stopniu spełniać wymagania i potrzeby rodziców pracujących zdalnie i ich dzieci. Dostosowaliśmy warunki i infrastrukturę tak, abyście czuli się jak u siebie w domu również przy długim pobycie. Szczególny nacisk położyliśmy na możliwość całorocznego uprawiania wielu dziedzin sportu i aktywnego spędzania czasu. Zadbaliśmy też o komfortowe stanowiska do pracy zdalnej – zarówno indywidualne, jak i w coworkingowej przestrzeni wspólnej –  oraz dostęp do wydajnego światłowodowego łącza internetowego. W czasie pracy rodziców organizujemy profesjonalną opiekę dzienną dla dzieci prowadzoną dwujęzycznie przez doświadczoną polską kadrę wychowawców.

Aktualne informacje w tym zakresie znajdują się na oficjalnej stronie https://www.koronavirus.hr/en.

Skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza na naszej stronie internetowej w celu otrzymania szczegółowej oferty.

Minimalny okres korzystania z pakietu usług wynosi 2,5 miesiąca.

Kaucja wynosi równowartość miesięcznego miesięcznego kosztu pakietu usług.

Dodatkowo płatne koszty zużycia mediów wynoszą około 100 EUR/mies. w apartamencie dwusypialniowym i około 130 EUR/mies. w apartamencie trzysypialniowym. Szacunkowe opłaty za media są pobierane wraz z ceną pakietu usługi i rozliczane  na koniec okresu korzystania z pakietu usług.

W cenie pakietu uwzględniony jest najem wyposażonego apartamentu, w tym komplet pościeli i ręczników, infrastruktura do pracy zdalnej w apartamencie oraz w przestrzeni coworkingowej, organizacja infrastruktury do opieki dziennej nad dziećmi, możliwość korzystania z miejsca postojowego w garażu, dostęp do szybkiego internetu światłowodowego, propozycje spędzania czasu wolnego na wyspie oraz możliwość korzystania z następujących obiektów na terenie resortu: boisko z koszem i minibramkami, odkryty basen, plaża, mini siłownia, plac zabaw dla dzieci i siłownia na świeżym powietrzu. W cenie pakietu usług nie jest uwzględnione m.in. wyżywienie, opieka dzienna nad dziećmi oraz koszty mediów zużywanych w apartamencie (prąd, woda).

Tak, sprzątanie kosztuje 50EUR/apartament. Sprzątanie nie obejmuje wymiany pościeli oraz uzupełnienia środków toaletowych i higienicznych.

W apartamencie dwusypialniowym mogą mieszkać maksymalnie 4 osoby, a w apartamencie 3 sypialniowym maksymalnie 6 osób. Ponadto w każdym apartamencie może mieszkać dodatkowo 1 małe dziecko śpiące w łóżeczku dziecięcym. Cena pakietu usług nie zależy od liczby osób mieszkających w apartamencie.

W położonym ok. 4 km od naszego resortu ośrodku zdrowia (HEALTH CENTER KORČULA, Ulica 57 br.5, 20-260 Korčula) można wykonać test na SARS-Cov-2/COVID-19. W zależności od wyniku pacjent pozostaje pod opieką lokalnego ośrodka zdrowia. W razie wystąpienia takiej konieczności najbliższym szpitalem jednoimiennym jest szpital w Dubrovniku.  Aktualny sposób postępowania oraz zalecenia w takie sytuacji będa zgodne z materiałami dostępnymi na stronach Ministerstwa Zdrowia w Chorwacji (https://www.koronavirus.hr/en).

Tak, w mieście Korčula około 4km od naszego ośrodku znajduje się kancelaria notarialna. We współpracy z polską kancelarią notarialną umożliwia to dokonanie na wyspie (bez konieczności powrotu do Polski) wszelkich czynności wymagających obecności notariusza/formy aktu notarialnego.

Na wyspie woda jest cennym zasobem i jej ciśnienie w kranach lub pod prysznicem jest dużo niższe niż w polskich miastach. Warto unikać jazdy na oparach paliwa. Ograniczone są możliwości uzupełnienia garderoby, elektroniki czy książek ulubionych autorów. Mniejsza gęstość zaludnienia u niektórych może wywoływać lęki;), pomimo, iż jest to jedno z najbezpieczniejszych miejsc na świecie. W trakcie burzy zdarzają się przerwy w dostawie prądu i usług telekomunikacyjnych. Są też miejsca bez zasięgu, więc warto poinformować towarzyszy o trasie swojej wycieczki i zabrać na nią zapas wody i jedzenia, zapasowe dętki.

W przypadku rezerwacji pakietu Korculife i braku możliwości lub utrudnień w przyjeździe do Chorwacji z uwagi na zamknięcie granic, konieczność zrobienia testów na obecność wirusa Covid-19 lub też odbycia kwarantanny po przyjeździe do Chorwacji, pakiet Korculife jest wstrzymany i nie są pobierane przez żadnego z partnerów opłaty do momentu wystąpienia wcześniejszego z dwóch wydarzeń:  14 dni od zniesienia ww. obostrzeń lub przyjazdu na Korculę.

Na Korĉuli słońce świeci przez 330 dni w roku. Śródziemnomorski klimat gwarantuje możliwość uprawiania sportów na świeżym powietrzu przez cały rok. Historyczną pogodę można przykładowo podglądnąć na stronie https://www.holiday-weather.com/korcula/april/2019/#calendar wybierając rok i miesiąc. 

Pracuj zdalnie i ciesz się życiem rodzinnym na najpiękniejszej wyspie Adriatyku!

Porozmawiaj z nami:

(+48) 601-422-985

Przewiń do góry