Piękno i bliskość natury

Otoczenie klimatu i przyrody śródziemnomorskiej, zapierające dech w piersiach krajobrazy oraz dostęp do lokalnych produktów

Korĉula jest zieloną górzystą wyspą w południowej części chorwackiej Dalmacji. Reprezentuje spektakularną odsłonę śródziemnomorskiej przyrody, z unikalnie ukształtowanym górzystym terenem umożliwiającym odkrywanie zapierających dech w piersiach widoków zielonych wzgórz na tle głębokiego granatu morza, lazurowych zatok i bezkresnego błękitu nieba.

Brak nadmiernej ingerencji człowieka w naturę umożliwia korzystanie z pełni jej darów i lokalnych produktów: oliwek i produkowanej z nich metodami tradycyjnymi najwyższej jakości oliwy, endemicznych szczepów winorośli wykorzystywanych przez lokalnych winiarzy do produkcji wina, ekologicznych owoców mandarynek, pomarańczy, cytryn, fig, granatów i ich przetworów, świeżych ryb i owoców morza odławianych w okolicznych wodach. Lokalni producenci i wytwórcy umożliwiają także uczestnictwo w zbiorach i zapoznanie się z procesami ich przetwórstwa.

Piękno i bliskość natury
Przewiń do góry